$12K Bitcoin Cena w wzroku jak detaliści, handlowcy instytucjonalni Turn „Greedy

 14. August 2020      

Cena Bitcoin’a konsoliduje się w ściślejszym zakresie, w miarę jak inwestorzy przygotowują się do trzeciej próby na poziomie 12K dolarów.

Po odzyskaniu 6,3% ze spadku do 11.200 dolarów 11 sierpnia, cena Bitcoin (BTC) wydaje się być o krok od trzeciej rundy na 12 tysięcy dolarów.

Dzieje się tak po tygodniu byczych wiadomości, w tym notowanej na giełdzie w Nasdaq firmie inwestycyjnej MicroStrategy, która kupiła 21.454 Bitcoin Era jako zabezpieczenie przed osłabieniem dolara amerykańskiego, giełdę Coinbase oferującą pożyczki zabezpieczone przez Bitcoin oraz ujawnienie, że BlackRock i Vanguard są głównymi posiadaczami akcji MicroStrategy.

Codzienny przegląd wyników rynku kryptokurwalutowego

Coraz bardziej byczy sentyment rozciąga się na cały sektor kryptograficzny, a dowodem na to są altcoiny takie jak Tezos (XTZ) i Chainlink (LINK), pęczniejące nad poprzednimi wszechczasowymi wzlotami i garstka żetonów DeFi- związanych z nimi po kombinezonie.

Indeks kryptograficzny strachu i chciwości (Crypto Fear & Greed Index)

Indeks Crypto Fear & Greed Index pokazuje obecnie, że nastroje wśród inwestorów są wysokie, gdyż wskaźnik brzmi „Extreme Greed“. Jest to ostry kontrast z lipcem, kiedy to wskaźnik brzmiał „Fear“, a inwestorzy kryptońscy obawiali się, że cena Bitcoin spadnie z powrotem do niskiego przedziału 10 tys. dolarów.

Dzienny przedział czasowy pokazuje, że Bitcoin nadal utrzymuje się na wyższym poziomie, ponieważ cena umacnia się w ściślejszym przedziale pomiędzy 11.200- 11.800 dolarów. W niedawnym biuletynie dla klientów, firma zajmująca się badaniem rynku, Stack Funds powiedziała:

„Ponowny test na poziomie 12.000$ jest w zasięgu wzroku, gdy krystalizuje się formacja flagi byka“. Stack uważa, że obecna struktura rynku pozostanie nienaruszona, o ile nie zostanie naruszony poziom 10.500 dolarów. Biorąc pod uwagę obecne tło ekonomiczne w połączeniu z osłabieniem dolara, powinniśmy nadal widzieć byczy pęd do przodu dla Bitcoina.“

Firma zwróciła również uwagę na rosnącą korelację Bitcoina ze złotem, zauważając, że cena BTC poprawiła się o 2,7%, ponieważ złoto wycofało się o 9% na początku tego tygodnia.

Zdaniem badaczy, unikalną cechą Bitcoinu jest to, że jest on nieco osłonięty przed szerszą zmiennością rynku, ponieważ jego korelacja pomiędzy złotem a a akcjami zmienia się w zależności od akcji cenowej z każdym rynkiem. Stacks Funds powiedział:

„Pomimo ostatniego skoku korelacji BTC-Gold w marcu, rekordowy spadek ceny złota w tym tygodniu nie wpłynął znacząco na cenę Bitcoina, ponieważ aktywa cyfrowe wracają do relacji akcji, aby utrzymać ich wzrostową trajektorię cenową“.

Wykres dziennych cen Bitcoinów

Altcoins również odzyskał dobrze z korekcji Aug. 11 i ether (ETH) zrobił fale zarządzania silnego przełamania powyżej poziomu oporu 400 dolarów. Cena eteru wzrosła o 7,88% do nowego, wysokiego poziomu z roku 2020, który wyniósł 430 dolarów, a cena XRP wzrosła o 4,04%.

Łącze łańcuchowe (LINK) również osiągnęło nowy rekord wszech czasów po rajdzie 16% do 18,37$.

Według CoinMarketCap, całkowity limit rynku kryptokurczowego wynosi obecnie 367,4 mld dolarów. Indeks dominacji Bitcoin’a wynosi obecnie 59%.